Menu

Profil < back to home

Regina Boquin portrait
Regina Boquin – DESIGN CONCEPTS

 

Inspirující design pro lidi.

 

    ・ Commercial design

    ・ Residential design

    ・ Interior design

    ・ Space planning

    ・ Construction

 

Design Concepts je architektonické studio v čele s Reginou Boquinovou. Má různorodé portfolio projektů realizovaných v rezidenčním a komerčním sektoru v České republice, Spojeném království, Švýcarsku, Panamě a Hondurasu.

 

Regina Boquinová je absolventkou katedry architektury a stavebnictví na University of Miami a Eidgenössische Technische Hochschule ve švýcarském Curychu. Získala také titul v oboru historie a teorie architektury na škole architektury Architectural Association v Londýně.

 

Pracovala pro agenturu London Docklands Development Corporation, kde se podílela na tvorbě architektonické strategie pro realizaci kompaktního a komplexního městského plánu. Součástí její práce byla také příprava projektové studie oblasti, příručky k projektu a instrukcí pro stavební investory, vyhodnocení návrhů na rozvoj bytových, komerčních a průmyslových prostor a v oblasti designu a poradenství týkající se úprav žádostí o schválení územního plánu.

 

Dále pracovala pro DEGW (Duffy, Eley, Giffone, Worthington, Architecture, Planning, Design) v Londýně, kde plánovala koncepty a zásady uspořádání pro efektivní využití prostoru v kancelářských budovách navržených mezinárodními společnostmi.

 

V Curychu se účastnila projektů výstavby v rezidenčním a komerčním sektoru a naposledy pracovala v Praze v ateliérech Atelier 8000 a Loxia, kde spolupracovala na návrhu bytových domů, jako je Villa Bianca v Dejvicích, kancelářská budova na Florenci, obchodní centrum Eden nebo projekt obchodního centra Anděl na Novém Smíchově.

 

Od roku 2001 pracuje jako nezávislá architektka na projektech modernizace domů a bytů, kanceláří v paláci Adria a na návrzích a výstavbě obchodů a restaurací.